W moim przypadku przy wczorajszym obiedzie sprawdził się idealnie jako danie z ryżem :)
Oto przepis:
300-500g (według upodobań) pieczarek (można też użyć różnych grzybów)
1 cebula
Sól
Pieprz
Pół szklanki wody
Łyżeczka mąki ziemniaczanej
Ryż
Woda
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
- W garnku na wolnym ogniu gotujemy w osolonej wodzie ryż w proporcji 1 szklanka ryżu na 2 szklanki wody.
- Kroimy cebulę w drobną kostkę.
- Pieczarki obieramy, myjemy i kroimy w czwórki.
- W garnku lub głębokiej patelni rozgrzewamy na najmniejszym ogniu masło.
- W pół szklanki zimnej wody rozrabiamy łyżeczkę mąki ziemniaczanej tak, aby nie było żadnych grudek.
- Wrzucamy na rozgrzane masło cebulę i nie doprowadzamy do jej przypalenia, jedynie szklimy ją. Oczywiście wszystko robimy na najmniejszym ogniu aby nie przypalić cebuli i później pieczarek.
- Wrzucamy pokrojone pieczarki. Mieszamy co kilka minut drewnianą łyżką.
- Dodajemy sól i pieprz według uznania. Radzę dodać w miarę dużo ze względu na późniejsze zaprawienie.
- Gdy pieczarki nabiorą brązowej barwy i będą miękkie zaprawiamy wcześniej rozrobioną w wodzie mąką.
- Podgrzewamy jeszcze przez 5 minut cały czas mieszając. Gotowe :)
Podajemy z ryżem, jako dodatek do ziemniaków i mięsa lub z ulubionym rodzajem makaronu.
Mam nadzieję, że ten przepis podpasuje wszystkim czytelnikom i wykorzystacie go w swoich domach. Mój Ukochany, jak wczoraj zrobiłam taki sos do ryżu był wręcz zachwycony.
Jutro lub w czwartek kolejny przepis.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz