28.02.2015

3bit :)

W kolejnym już dzisiaj poście przepis na przepyszne ciasto bez pieczenia 3bit :)
Dostałam ten przepis od koleżanki :)

Składniki na blachę o wymiarach 30 x 25 cm:

– 500 ml mleka
– 2 opakowania budyniu śmietankowego w proszku
– 1 puszka (400 g) masy krówkowej*
– około 300 g herbatników (ja miałam 2 opakowania (po 250 g) maślanych herbatników kakaowych. Zużyłam 1 i 1/4 paczki)
– 125 g miękkiego masła
– 400 ml śmietanki 36%
– 1 opakowanie bitej śmietany w proszku
– 100 g (czyli 1 tabliczka) gorzkiej lub mlecznej czekolady

*można zastąpić puszką słodzonego mleka skondensowanego. Należy gotować ją przez około 3 godziny, aby masa zgęstniała

Sposób przygotowania:

1. Z pół litra mleka odlać pół szklanki. Wymieszać w nim budynie. Pozostałe mleko zagotować.
2. Do gotującego się mleka wlać rozpuszczone budynie i zagotować, stale mieszając. Gotowy budyń przestudzić.
3. Puszkę  z masą krówkową wstawić na kilka minut do garnka z gorącą wodą. Dzięki temu zmięknie i będzie łatwiej ją rozsmarować.
4. Herbatniki ułożyć na dnie blachy. W razie potrzeby dociąć je do wymiarów.
5. Na herbatnikach rozsmarować ciepłą masę krówkową.
6. Ułożyć drugą warstwę herbatników.
7. Masło zmiksować mikserem na puszystą masę. Stopniowo dodawać przestudzony budyń.
8. Masę budyniową wyłożyć na herbatniki i ułożyć trzecią warstwę ciastek.
9. Śmietanę ubić mikserem, następnie dodać bitą śmietanę w proszku i zmiksować do połączenia.
10. Masę wyłożyć na herbatniki.
11. Czekoladę zetrzeć na tarce i posypać nią bitą śmietanę.
12. Ciasto wstawić do lodówki na kilka godzin, a najlepiej na całą noc.



Ja jeszcze osobiście nie wypróbowałam tego przepisu z powodu braku blachy. Ale mam nadzieję, że w niedługim czasie zakupię i wypróbuję ten przepis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz